Gününü Bekleyen Fotoğraflar

Merhaba,
Bu fotoğrafı 2017'de çekmiştim. Çok sevdiğim bir fotoğraf ve paylaşmayı çok istediğim; ama, az daha bekletsem paylaşılmadan 4 yılı devirecekmiş.
Fotoğrafta en yakın kankeytolarımdan Önem'i görüyorsunuz. Camda da benim yansımam...
Yer Beyoğlu'nun arka sokaklarından biri, yolun sonu Tophane'ye varıyor.

Bu fotoğraf bana çook eski zamanlardan çıkıp gelmiş gibi bir his veriyor. 2017'den de eski :)))  
Biraz daha yaklaşalım mı fotoğrafa?
Bu fotoğraf arkadaki pencereye iliştirilmiş halde. Bu insanlar o yıllarda İstanbul'da yaşayan yabancılar mıydı ya da İstanbul'a gezmeye gelmiş ve eğlenen bir grup insan mıydı bilmiyorum ama böyle şeyler bana dokunaklı geliyor. Çok uzaklardan kopup gelmiş... Şimdi yaşıyorlar mı, kaç yaşındalar, fotoğraflarının buralarda bir yerlerde insanları hayallere daldırdığının farkındalar mı bilinmez.

Bu fotoğrafları paylaşmayı beklememin sebebi ise doğru filtreye karar verememek:))) Günümüz dünyasının sorunları işte... Her şeyi denedim, siyah beyaz yaptım yakıştı, sepya yaptım yakıştı, soldurma uyguladım, sonra canlı renkler yaptım. Her türlüsü o kadar hoşuma gitti ki, bit türlü karar verip paylaşamadım. Dedim belki bugün doğru modda değilimdir, yarın tekrar denerim. Zaman geçti, çok güzel filtreler geldi, yeni yeni programlar indirdim telefona. Seçenekler arttıkça işim iyice zorlaştı. Sonra kaldı işte ve bugün artık filtresiz paylaşmaya karar verdim, öylece, olduğu gibi...

Çok saçma değil mi ama çok da anlamlı. Yarın yokmuş gibi yaşamak gerekiyor bazen ama hiç ölmeyecekmişim gibi doğru filtreyi bekledim durdum ve aslında doğru zaman diye bir şey yok, doğru zaman sadece 'şimdi'.

Seval

Share on Google Plus

About ekinushobi

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönderme