E-kitap Hakkında

Herkese Merhaba,
Haftaya güneşli ve enerjik başladık. Pazartesi sendromu diye bir şey yoktur, sağlıkla nefes aldığımız her gün güzeldir diyerek yazıma başlıyorum :)
Efendim malumunuz teknoloji hayatımızın her alanına yerleşti. Cep telefonları, tabletler vücudumuzun bir uzantısı haline geldi. Benim de en sevdiğim teknolojik aygıtlardan biri e-kitap. Daha önceki bir yazımda da belirtmiştim, 30 yıl kütüphane memurluğu yapmış bir annenin kızıyım. Kitap kokusuyla büyüdüm. Bir kitabı fiziki olarak ele alıp hissederek, sayfaları koklayarak okumanın kıymetini de bilirim. Ancak hızla gelişen çağın bir ucundan tutmak da zorundayız yoksa büsbütün gerisinde kalacağız. Özellikle kitap kurdu arkadaşlarımın bu e-kitap konusunda ikilemde kaldığına denk geldim birkaç kez. Çünkü gerçek bir kitabı eline alıp okumanın hazzını seviyorlar. Ancak ben tam da kitap kurtlarına öneriyorum e-kitabı. Mesela şahsi arabanızla değil uçakla/otobüsle seyahat ediyorsanız ve tatilde bol bol kitap okuyan biriyseniz tek ihtiyacınız olan şey, içinde onlarca kitap taşıyabileceğiniz bir aygıt. Ben İstanbul'un çetin koşullarında, genellikle ayakta işe gidip gelirken tek elimde kalın bir kitaba sahip çıkmakta çok zorlanıyorum. Bu durumda kindle imdadıma yetişiyor. Benim kullandığımın markası kindle ama araştırabilirsiniz, telefon gibi her bütçeye ve zevke uygun farklı marka ve modelleri mevcut.
Örgüden anlayan yakın arkadaşım Sonay da güzel bir kılıf ördü bana. Çünkü el emeği forever:))
Normal kitaplar alıp kütüphanemi genişletmeye devam ediyorum tabi. Bu arada şöyle bir şey yaptım en son: Başucumda kalın bir kitap vardı okuduğum, onu indirdim. Evde fiziki kitabı okuyup yolda kindle'dan devam ediyorum :)
Teknolojinin esiri olmaya gerek yok ama sağladığı kolaylıkları da yok saymayalım.
İyi okumalar,
Seval

Share on Google Plus

About ekinushobi

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönderme