Kitap: Üç Kız Kardeş


Merhaba,
Ablam anneme bir kitap almış. Annem okudu bana verdi, ben okudum ablama vereceğim. Biz de üç kız kardeş gibiyizdir. Kitaplar ve giysiler döner durur aramızda :)

Her okuduğum kitabı yazmıyorum ama bazılarına sayfalar doldursam yetmez. İclal Aydın'ın son kitabı Üç Kız Kardeş işte bunlardan biri.
Okuduklarınızı gözünüzde netlikle canlandırabildiğiniz bir anlatım. Tam ağlayacakken güldüren, tam gülerken dudağının kenarında bir parça hüzün bırakan... 

Bir de; çok eskilerde insanlar ne kadar da güzelmiş, şimdi bence hiç öyle değil. Yapılan çok büyük hataların bile 'aile olmak' adına mazur görüldüğü yani sadece 'aile olmak' kavramının her şeye yettiği günler. Üstelik aile olmak için kan bağı gerekmeyen, aynı çatı altında aile diye sahiplenilen herkesin aynı hoşgörüye tabi tutulduğu günler. Sonu da şaşırtmacalı ayırca hee ;) 

Annemle aramızda konuşup evrene bir fikir bulutu attık, bizden çıktı bir yerlere ulaşırsa ne âlâ. Dedik ki; Çağan Irmak bu kitabı dizi yapsa, baba Çetin Tekindor o kesin :) Anne Hümeyra valla güzel olur. Kızları bilmem ama Nezahat Hala muhakkak Bilge Şen olmalı. Okurken bile hep onu görerek okudum. Kızlardan biri için Farah Zeynep Abdullah diyor annem. Ondan olsa olsa Derya olur :) Türkan da Tuba Büyüküstün belki? Baba ve hala kesin de, gerisini Çağan Irmak layıkıyla seçer zaten :)

İclal Aydın'la geçen sene Hayarpaşa Tren Garı'ndaki kitap fuarında tanışmıştım. Ben ablamla anneme 'Unutursun'u alıp imzalattıktan sonra yanına ilişiverdim fotoğraf için. Mesafeyi koruyarak, rahatsız etmeye çekinerek. O sırada omzumda beni sarmalayan bir el hissettim ve çok şaşırdım. Bana sarılmıştı. Şu an fotoğrafa bakınca anlıyorum ki; madem öyle, ben de neden kafamı kafasına dayayıp yanağımı yanağına yapıştırmıyorum demiş olmalıyım :))) Kendisi için imza sırası bekleyen her okurunu sımsıcak kucaklayan sevgi dolu bir kadın. Instagram'da paylaştığım fotoğrafıma da yorum yapmıştı, onu da buraya bırakıyorum. İkimizin de ne kadar gamzeli olduğuna dikkatinizi çekerim :))
Share on Google Plus

About ekinushobi

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönderme