Kitap: Oprah Winfrey


 
 
 
Sürekli kitap okuyan, ayda sekiz kitap okuduğu zaman yetersiz bulup en azından 10'a tamamlayamadı diye hayıflanan kitap kurdu bir arkadaşım var. Bir kitaba başlarken fotoğrafını çekip, 2 saat sonra okudum bitti diye etiket koyan... Okumak istediğim milyonlarca kitap var ve sürekli yenileri yazılmaya devam ediyor. Durum böyle olunca ben de biraz panikliyorum daha fazla okumalıyım diye ama ben dönemleri olan bir insanım. Bir dönem sadece kitap okurken, bir dönem dizi izlemeye sarıyorum. Bazen film dönemim oluyor. İhtiyaç hissediyorum, izledikçe doyuyorum, büyük bir eksikliği dolduruyorum. Sonra örgü başlıyor. Bu aralara dizi dönemimdeyim mesela. Önce Narcos'u izledim ve şu an tabi ki herkes gibi ben de La Casa de Papel'ciyim :) Yan hobi olarak da amigurumiye başladım. O ayrı bir yazının konusu.
 
Oprah Winfrey'in bu kitabını geçen sene okumuştum ama tam bir başucu kitabı. Modası geçmeyecek bir içerik. Alıp bir seferde okuyayım değil, aklıma estikçe herhangi bir sayfasını açıp gözden geçireyim kitaplarından. Hep bildiğimiz ama sıklıkla göz ardı ettiğimiz bir şey; "Tadını çıkarmayı bilirsen, hayat hazinelerle doludur."
Kendi hazinenizi bulabilmeniz için böyle rehber kitaplara ihtiyaç duyabilirsiniz. Birinin o yola ışık tutmasından çekinmeyin.
Keyifli okumalar...
Seval

Share on Google Plus

About ekinushobi

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönderme