Küçük Bir Test

Geçen gün ofiste kendi kendime bir test yaptım. Günlük rutin içinde öylesine ya da gerçekten merak ederek nasılsın diye hatırımı soran herkese “Çok iyiyim, sen nasılsın?” cevabını verdim. Her günkü cevabım olan “İyiyim, sen nasılsın”a basit üç harfli bir ekleme yapıp ‘çok’ iyiyim demiştim sadece. Araştırmam ofis ortamıyla sınırlı kaldığı için hedef kitlem küçüktü ama o eski ünlü yarışma gibi sokağa çıkıp yüz kişiye de sorsam ezici çoğunluktan şu cevabı alacaktım; “Hayırdır ne oldu?”. Evet; her zamanki cevabımı duysaydı “Ben de iyiyim.” deyip geçecek olan 10 ofis kişisinden 9’u “Hayırdır neden çok iyisin?” dedi. Hipotezimi spss’e döküp ölçemedim ama gözlemlerime dayanarak ulaştığım sonuç şudur ki; ülkemizde durduk yere çok iyi olmak normal karşılanmıyor. Çok iyiysen bir sebebin olmalı ya da deli misin nesin :)
Nedensiz yere çok iyi olun. Size sorulduğunda öyle hissetmeseniz bile karşınızdakinin gözüne bakıp ağız dolusu ÇOK İYİYİM dediğinizde çok iyi bir enerji dalgasının yayıldığını hissedin. Çok iyi hissetmemek için çeşitli nedenlere sahip çok insan var ama siz kendinize detaylıca bir bakın. Iyi hissetmemek için gerçek bir nedeniniz yoksa iyi hissetmeyi seçin. Başta bir seçim gibi görünse de sonra hayatın kendisi oluverir.

Seval
Share on Google Plus

About ekinushobi

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
  Blogger Comment
  Facebook Comment

2 yorum:

 1. Ben bazen pırpır olurum ... neyin var iyi misin içtin mi demiyolar mı offf off.. :) sebepsiz neşeli olamam mı..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. olamayız mutlaka ya delisindir ya da deli :)))

   Sil