Hatırlanası Günler

Eskiden herkesin ev telefonunu ezbere bilirdik. Çünkü akıllı telefon diye bir şey yoktu. Cep telefonlarının ilk çıktığı yıllarda da insanların telefonlarını ezbere biliyorduk, çünkü az insanda vardı. Beyinler de cillop gibiydi haliyle :) Şimdi önü alınamaz bir beyin tembelliği hakim! Çünkü akıllı telefonumuz herkesin numarasını ezbere biliyor bizim yerimize. Ama şarjı bitti mi biz de bitiyoruz. Eksik-yarım kalıyoruz. Şarjımız azalırken nefesimiz azalıyor adeta. Neyse buna yapacak bir şey yok. Ben de teknolojiyi tüm yönleriyle kullanan biri olmama rağmen, hâlâ eskiyi de elimin tersiyle itmiş değilim. Mesela kendi telefon numaramı ezbere biliyorum, ne kadar da akıllıyım :)
Neyse, bilen biliyor; ben hâlen, sıklıkla mektup/kartpostal yollayan biriyim. Bir de sevdiklerimin doğum günlerini çok büyük ölçüde ezberimde tutuyorum. Veya telefonuma kaydetmek yerine, masa takvimime ya da yıllık olarak düzenlediğim şablonlara yazıp oradan takip ediyorum. Şimdi konu nihayet gelmesi gereken yere geldi :) Sizinle güzel bir şablon paylaşacağım; renkli çıktısını alıp sevdiklerinizin doğum günlerini yazabileceğiniz şirin bir şablon.

*Görsel internetten alıntıdır.

Share on Google Plus

About ekinushobi

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönderme