Güncel Duygu Durumu: Neşeli ol ki genç kalasın, bu dünyadan da zevk alasın :)

Güncel duygu durumuna göre özlü söz bulan insanlara gıpta ile bakıyorum. Mesela birine kızıyorum, koyucu bi söz bulamıyorum. Mutlu oluyorum, neşemi belirten görselli bi özlü söz yok. Sosyal medyanın hayatımıza kazandırdığı bu sözleri çok yerli yerinde kullanan bir sürü insan var listemde. Kazık mı yedi, hop Sokrates’ten bi paylaşım. Kız kıza çok eğleniyo da kıskananları mı çatlatıcak? Hop Freud’dan bi özlü söz. Siyasete sövecek, Ömer Hayyam koşuyo imdadına. Nasıl yapıyosunuz bunu arkadaşım? Hayır ben yeterince facebook’ta da takılıyorum. Beni anlatan sözleri kaçırıyor olamam. Google görsellerden falan arıyorum, yok.

Bugün mesela neşeli olmanın önemini anlatmak istedim. İki satır söz olsun, fonda neşeli bişilerin fotosu falan :) İçerik şu olsun; dertleri küçümseyelim, hafife alalım ki küçülsünler. Biz onları önemsersek onlar büyür de büyür bizi ezer. Hayattaki tek gerçek sağlıklı olmak ve gittiğin yere eğlenceyi götürmektir. Ben eğlenebilen insanları çok seviyorum. Ama ota boka gülen sulu eğlenceleri değil, gerçekten keyfi yerinde olan insanları. Hafif geniştir onlar, fazla umursamazlık da iyi değil de bi tık rahat olucaksın. Böyle amaann getir çayımızı içelim modunda. Bugün de eğlendik çok şükür kafasında… Cool olayım falan. İşte bunları anlatacak ama en fazla iki satır olacak :) Böyle iki paragraf yazılcaksa ben de yazarım!

Neyse, yine de bari dedim ben yazayım. Neşeli olmayı sevin. Klişe değil, gerçekten neşeli olmak sizi rahat ve mutlu bir insan yapacak. Dertler korkup kaçacak. Sıkıntılar kendiliğinden hallolacak. Bak gör, inanamayacaksın. Seval demişti dersin.
 *Not: Birine kızdım mı özlü sözleri orada burada paylaşan biri değilim, hiç olmadım. Burada biraz nükte var ;) 


Share on Google Plus

About ekinushobi

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
  Blogger Comment
  Facebook Comment

2 yorum:

 1. Oooouuuuvvv keko paylaşımlar uzamanlık alanımdır. Facebook'u kapatana dek, habire her duygu durumumla ilgili bir şey paylaşırdım. Mesela, bir keresinde, iş yerimde (ki okul oluyor iş yerim) biriyle sevgiliydim. Bunu uçan kuştan dahi saklıyordum. Meraklı iş arkadaşlarım, bir iki açığımı yakalamışlar, dedikodumu yapmışlar. Hop, hemen Facebook'ta onlar görüp, üstüne alınsın diye, siyah beyaz bir film karesinde kadın erkek resmi, altına Özdemir Asaf'ın şu şiirini yazıp, yayınladım.

  ''Şarkı söylüyormuşum
  Sokaklarda,
  Görmüşler.

  Yere yere bakıyormuşum
  Yürürken,
  Duymuşlar.

  Sonrasını kendileri uydurmuşlar.''

  Bayılırdım Facebook'ta ünlü düşünürlerden alıntılarla ruh halimi yayınlamaya. Kime neyse.. Dedim ya, kekoluk. Facebook'u kapatınca kurtuldum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. bi daha açarsan beni ekle :)) blogunu severek okuyorum, fb'ni de okurum :))

   Sil