Barış Manço Evi / Moda 81300

7'den 77'ye herkesin sevgilisiydi Barış Manço ve hala da öyle... Bir Pazar Moda'da kahvaltı edip üzerine burayı ziyaret edeli çok oldu. Yazdan kalma bir anı yani. Ancak paylaşabiliyorum. Adresi çoğu insan bilir. Bana yazın derdi, adresini kimseden gizlemezdi. Moda 81300'e tüm çocukların mektup gönderme hakkı vardı. Sadece Türk halkıyla değil, dünya ile barışık bir adamdı. Erken öldü ne yazık ki ama gönüllerden silinmediği sürece ölmezmiş ya insan, o da böyle ölümsüz işte. Biraz fazla fotoğraf var, hatta bu elenmiş hali. Daha fazlası için bir gün uğrayın muhakkak. Evin her yerinde müzikleri çalıyor, sesi tüm katları doldurup içinize kadar işliyor. Görülmeye değer... Ve küçük kişisel bir ekleme; ben çocuklarının yerinde olsaydım, bu evde yaşamaya devam ederdim. Tamam bir şekilde hafızalarımızda yer etmesi, halka açık bir müze haline getirilmesi çok güzel ama.- ne bileyim.. Çocukların odaları, kendilerine ait banyoları, oyuncakları... Ben geçmişe fazla bağlı bir insan olduğum için belki de, terk etmezdim bu evi.

Bendeniz (sağda) ve çok yakın bir arkadaşım

 Arabası garajda, üzerinde kedicikler huzurla uyuyordu. Plakaya dikkat!
 Arkadaşım eşek karşılıyor bizleri...
 Girişte ayağımıza galoşları giyip tura başlıyoruz Barış Abinin sesiyle... Sağdaki odada hoşgeldiniz der gibi canlı bir balmumu heykel.

 Soldaki odada yemek masası ve üzerinde telefonu, arabasının anahtarı, ajandası ve oğlu tarafından düşülmüş küçük bir not: "Babam dünyaya veda etti 23:30"
 Dünyanın her karış toprağına bastığı çizmeleri...
 Yukarı çıkarken merdiven boyunca duvarlar notalarla süslü...
 Yüzüklerin sergilendiği yüzük şeklinde bir vitrin
 Yüzükler yakın plan
 Renkli kişiliğini yansıtan renkli kravatları Yatak odası
 Tüm programların video kasetleri
 Burası evin kış bahçesi... Şu an cafe olarak işletiliyor ve Barış Manço'nun sesi ile kâh şenleniyor, kâh hüzünleniyor.


 Çalışma odası


Dediğim gibi daha birçok fotoğraf var ancak turumuz burada son buluyor. Yolu Moda'ya düşenlerin uğraması naçizane tavsiyemdir.


Share on Google Plus

About ekinushobi

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

2 yorum:

  1. çok severim,her gün dinlerim desem yalan olmaz.telefonumdaki listede onunla başlarım.cem karaca,erkin baba..

    YanıtlayınSil