Kavanoza Stencil Çalışması

Merhaba,
Dün akşam evdeki minik bir kavanoza stencil çalışması yaptım. Bugün onu paylaşacağım. Stencil dediğimiz malzeme, aşağıdaki ilk fotoğrafta gördüğünüz şablon. Hafif esnek ve yıkanabilir bir madde. Alttaki fotoyu çalışmayı yaptıktan sonra çekmeyi akıl ettiğim için biraz ıslak :) Hobi malzemesi satan dükkanlarda ya da kırtasiyelerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Pek çok şablon var çiçekli, yazılı vs. Ben mutfakta değerlendirmek üzere böyle bir kalıp seçmiştim. 
Şablonu kavanoza düzgünce yerleştirip, kaymasını önlemek için kenarlarından bantladım ve seçtiğim kelimenin üzerini boyadım. Taşmalar olsa da fark etmez, dediğim gibi çok kurutmadan yıkarsanız temizleniyor kalıp. Yeşil fonda kırmızı güzel durur diye düşünerek kırmızı rengi seçtim. Ancak ilk kez stencil çalışması yapan biri olarak tavsiyem; benim gibi kıl fırça değil, sünger fırça kullanmanızdır. Henüz denemedim ama tahmin ediyorum ki daha başarılı sonuç verecektir. Benim ilk denemem olduğu için ufak tefek kusurları var. En sonunda kapağı da boyayıp rafa yerleştirdim. Ben beğendim:) 
Haydi kolay gelsin...


Share on Google Plus

About ekinushobi

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

2 yorum: