Hayat Bir Puzzle

Benim gibi puzzle yapmayı çok sevenler anlayacaktır; bazen parçalara saatlerce bakarsın, çok iyi bakarsın, çok detaylı bakarsın ama gözüne takılan ve kafaya taktığın o boşluğa koyulacak parçayı bir türlü bulamazsın. Bazen tam buldum zannedersin, elini sevinçle o parçaya uzatırsın ama ı ıh, oturmuyor yerine. O an bu puzzle'yi çözümsüz sandığın andır. Bi de şöyle bir iddia vardır; "Kayıp o parça ya, yok kutuda, kesin yok yani olsa bulurdum. Eksik çıktı kutudan." Puzzleciler bilir, o eksik parça büyük derttir hee..

Hayat da bir puzzle işte bana göre. Bu sabah bu düşünce ile düştüm yola. Bir sorun var ve çözümü elimin altında ama ben o boşluğa o kadar odaklandım ki çözüme götürecek parçayı göremiyorum. Biliyorum parça bende mevcut, buna eminim çözüm bende. Diğer her şey tastamamken minicik bir parça yüzünden puzzlemi çöpe atacak değilim.

Şimdi ilk kısma geri dönelim. Puzzle delisi pek çok arkadaşımla aynı çözümde uzlaştık. Nedir bu çözüm? Kalkıp gitmek. O boşluktan, o sorunsal boşluktan gözünü ayırmak. Bi wc molası verip bi çay demleyip döndün mü cuk diye buluyorsun parçayı. Çünkü çözüm orada ama sen o kadar gömülüyorsun ki görmüyorsun.

İkinci kısma gelecek olursak; çaresizseniz çareSİZsiniz diye bir kelime oyunu vardı. Gömüldüğünüz sorundan sıyrılın, gözünüzü ayırın, kafanızı dağıtın, hadi bir çay demleyin de gelin. Çözümsüz tek dert ölümdür bu hayatta ve korkarım yakında onu da çözecek İsviçreli bilim adamları :) 

 * Görseller alıntıdır ve yazımın konusuna ne de güzel uymuştur :)

Share on Google Plus

About ekinushobi

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
  Blogger Comment
  Facebook Comment

2 yorum:

 1. merhaba buradan da :) sanırım demeye çalıştığını anlıyorum, bakalım teori ile pratik tutacak mı yani çözümü bilip de bir de onu uygulayacak azmim var mı. hani insan bazen o an puzzleı bırakıp çay demlemeye gitmesi gerektiğini bilir de bir türlü kalkamaz yerinden ayıramaz ya gözünü oradan, öyle bişi :p

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet zor işler bunlar... Elimizden geldiğince kendimizi yönetmeyi öğrenicez... Derken hayat geçiyor işte zaten

   Sil