Kitap: Atlar Kadar Özgür

30 yıla yakın bir süre kütüphane memurluğu yapmış bir annenin kızı olarak kitaplarla hayli haşır neşirim. Benim yaşım kadar kütüphane geçmişi var annemin. Hani derler ya bir şeyi yapmasını istiyorsan bunu çocuğa söyleme, sen yap, o da senden görüp yapacaktır. Annem bana hiç hadi al eline bi kitap oku demedi. Ama onun elinde hep ya bir örgü ya bir kitap vardı. Doğal olarak benim de elimde hep ya bir kitap ya da bi hobi (örgü beceremiyorum:)... 

Bir avm'ye gitsem giyim mağazasından önce kitapçıya koşarım, interneti açsam moda mağazası sitelerinden önce kitap satan siteleri gezerim. 
Şu aralar okuduğum kitabı daha önce hiç kimseden duymamışken sadece kapağını beğenerek inceledim internette. Ve iyi ki de almışım. Tabi ki kitap tavsiyesi zor iştir, çünkü kitap beğenisi görecelidir. Ama bilmediğim uzak diyarları anlatan, belli bir konusu olup ilham veren kitapları severim. Bu kitap sizi alıp bazen Arizona'ya, Red River'a, Grand Canyon'a, bazen eski bir at çiftliğine kocaman bir ailenin içine götürüyor. Eski giysiler, yaşanmışlıklar, başarı, direnç, azim, sevgi... 

Ben bu yazarın ismini ilk kez duydum ne yazık ki büyük bir geç kalınmışlıkla; ama Camdan Kale (The Glass Castle) gibi yurt dışında ünlü başka kitapları da var sırayla okumayı düşündüğüm. 

Ne okusam diyenlere naçizane tavsiyemdir.

         
Share on Google Plus

About ekinushobi

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

2 yorum: